info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
09.02.2022 Dumnonia má dalšího potomka

www.dostihy.fitmin.cz

foal dumnonia 22b

Vítězce české i slovenské Jarní ceny klisen Dumnonii (Silver Frost), působící v chovu Jiřího Charváta, se včera v noci napajedelském hřebčíně narodil další potomek. Otcem klisnina čtvrtého potomka je ve francouzském Haras du Logic stojící Cloth of Stars (Sea The Stars).

 
"Je to krásný hřebec," popsala nejnovější přírůstek vedením tamního hřebčína pověřená Martina Benková. Dumnonia, na jejímž kontě je vedle dvojice klasických úspěchů i vítězství v EJC Fillies & Mares (L) a druhé místo v listed Premio Bereguardo v Miláně, má na dráze dva startující potomky. Nyní čtyřletá Devoir Rien (Olympic Glory) předloni vyhrála Cenu zimnej královnej (I.k.) a loni zvítězila v Memoriálu Rudolfa Deyla (I.k.). V Jarní ceně klisen o krk podlehla Solemeeně (Shamalgan) a po sezóně ukončila dostihovou kariéru. Druhým startovavším potomkem Dumnonie je tříletá Whirl Wind Girl (Toronado), která loni svůj jediný start proměnila ve vítězství.

Cloth of Stars proměnil ve vítězství 7 z 20 startů a vydělal 2,5 miliónu liber. Jako čtyřletý, kdy zvítězil v Prix Ganay (Gr.1) a doběhl druhý za Enable v Prix de l'Arc de Triomphe (Gr.1), byl nejlepším starším koněm na distancích 2200 - 2600 metrů v Evropě. V chovu působí od roku 2019, letos přijdou na dráhu jeho první dvouletí, kterých má v úvodním ročníku plných 90. (miv)