info@napajedlastud.com + 420 606 696 666
02.11.2021 LAILAHO jedničkovým vítězem

Tříletý napajedelský odchovanec LAILAHO (Stormy Jail - Lailah, Relaxed Gesture) zvítězil v sobotu 30.10.2021 v 95. Českomoravské ceně (R - cena I.kat. - 3 + - 1400 m - 150 000 Kč) a završil tak velmi úspěšnou sezónu napajedelských odchovanců .

Svěřenec trenéra Luboše Urbánka byl zakoupen stájí Lokotrans v Napajedlích už jako odstávče. O rok dříve odešla do tohoto tréninkového střediska starší sestra Lailaha La Beauté (Egerton), nedávná vítězka z Pardubic, která by se po ukončení dostihové kariéry měla vrátit do chovu Hřebčína Napajedla.

Lailaho i La Beauté jsou potomci klisny Lailah, trojnásobné rovinové vítězky, která je jediným potomkem Gr.1 vítěze Relaxed Gesture (Indian Ridge). Již první potomek Lailah Laverno (Egerton) se velmi slibně ukazuje na překážkách, kde 3 x dokázal zvítězit. Nedávno doběhl čtvrtý ve wroclawském Crystal Cupu.
Matkou Lailah je 28 letá vítězka Slušovického Oaks Latinita, která si užívá důchod v Napajedlích.
Bábou Lailah je famózní Latina (Masis), Kůň roku 1980, matka dvou plemeníků Laténa a Lancelota a dalších skvělých koní.


Lailaho zahájil dostihovou kariréru ve 2 letech, kdy doběhl druhý a třetí ve Slušovicích. Klasickou sezónu zahájil dubnovým čtvrtým místem a později čtvrtým místem ve Velké jarní ceně (Listed). Následovaly tři zahraniční umístění v Německu a Itálii, skvělé páté místo v EJC Leram Million (Gd3) a devátým startem bylo vítězství v Českomoravské ceně, v sedle s Martinem Laubem.

Trenérovi i majiteli gratulujeme.