14.06.2018 Napsali o nás - Poinsettia bude na startu Švédské velké národní

www.dostihy.fitmin.cz

Poinsettia bude na startu komorní Švédské velké národní

: | Zveřejněno: 13. 6. 2018 19:48

AlBustan SvensktNational

Vrchol švédské překážkové sezóny, tedy dostihy na závodišti ve Strömsholmu, je na programu už tuto sobotu. Zatímco loni se v rámci mítinku zúčastnilo šest koní v českém tréninku (a dva zvítězili), tak letos na švédské závodiště zamíří jen MVDr. Čestmír Olehla se dvěma klisnami, které povede Josef Bartoš. Ve 14:35 h bude ve Svenskt Grand National partnerem Poinsettie.


O start v největší švédské steeplechase, 48. Svenskt Grand National (5+, steeplechase, 4500 m, 280.000 SEK) nebyl moc velký zájem a startovní pole čítá jen pět koní. Josef Bartoš loni v dostihu zvítězil zadrženě se skvělým Al Bustanem (viz snímek) a teď bude v sedle reprezentantky Syndikátu Hvězda - Olehla Poinsettie (Egerton), která startovala ve Švédsku v Blommerödu v dubnu. Tehdy doběhla třetí, ale poslední z platně dokončivších koní. V dostihu bude také vítěz zmíněného dostihu Truckers Glory (Mahler) s Christophe Robertsem. Niklas Lovén povede Moss Cloud (Cloudings), se kterým měl ve zmíněném Blommerödu pád. A mezi startujícími je také ještě loni v českém tréninku pobývající Taurito (Tiger Cafe). Doplňme, že kromě trenéra Al Bustana Stanislava Popelky a Pavla Vovčenka je také zapsán v listině vítězů dostihu Greg Wroblewski (a to v letech 2005 a 2006).

V největším švédském dostihu přes proutěné překážky, 41. Svenskt Champion Hurdle, je dokonce devět účastníků, a jedinou spojitost s českým turfem má Torres (Rainbow For Life), který byl do Švédska prodaný po tříleté sezóně. 

Trenér Olehla ještě bude mít želízko v závěrečném dostihu, Handelsbanken Kolbäck Familjen Perssons Minneslöping (4+, steplechase, 3500 m, 80.000 SEK).  Je jím šestiletá reprezentantka stáje Josef Jančar a syn Carry The Glory (Pop Rock), která od pádu v již zmiňovaném dostihu na závodišti v Blommerödu nestartovala. I ona změří síly pouze se čtyřmi soupeři. Jsou mezi nimi také bývalý svěřenec trenéra Boldáka Fantastic Life (Vespone) a dvanáctiletý Džin (Varadar), který v Česku naposledy běhal v sezóně 2011. Tento dostih se koná v 16:55 h. (mze) 

Kurz Švédské velké národní  
Kurz SvensktGranNational